» Capoeira

W rytmie Brazylii – Capoeira

Czy macie ochotę na niezapomnianą przygodę? Zapraszamy na egzotyczną podróż do słonecznej Brazylii! W magicznym świecie capoeiry odkryjecie nowe rytmy, akrobacje i gry, które rozwiną ciała i umysły Waszych dzieci.

Dlaczego te zajęcia są ważne?

Capoeira to niesamowite połączenie tańca, muzyki, rytmu, sztuki walki, samoobrony, gimnastyki i akrobatyki. Na zajęciach najpierw uczymy się koordynacji ruchowej, poznajemy własne ciało i nabieramy kondycji. A wszystko to w formie zabawy, w której dzieci chłoną jak przysłowiowe gąbki.

Czego dzieci mogą się nauczyć?

Capoeira poprawia kondycję fizyczną, sylwetkę, daje poczucie bezpieczeństwa i większej pewności siebie. Kształtuje zainteresowania dziecka muzyką, tańcem, sztuką walki, akrobatyką itp. Dziecko uczy się altruizmu oraz zasad i norm powszechnie obowiązujących w grupie, oraz szacunku do innych osób (trenera, swoich rówieśników, starszych kolegów i koleżanek).

Jak wyglądają zajęcia?

• Energetyczna rozgrzewka – rozruszamy nasze ciała w rytmie brazylijskiej muzyki, nie samby, ale też jest ciekawie!
  • Podstawowe kroki capoeiry – nauczymy się płynnych ruchów i capoeirowych „ciosów”, takich jak ginga, queixada i benção.
  • Akrobacje i zabawy – wykonamy bezpieczne akrobacje, stanie na rękach i gwiazdy, a także pogramy w różne gry.
  • Muzyka i śpiew – nauczymy się grać na tradycyjnych instrumentach capoeiry, takich jak berimbau i pandeiro, a także śpiewać piosenki w języku portugalskim.

Co czeka na waszych milusiński?

Uczymy się również „ginga”, podstawowego i najbardziej charakterystycznego elementu w Capoeira. To właśnie ginga sprawia, że walka ta ma charakter tańca. Później przychodzi czas na kopnięcia i uderzenia, które są przydatne w realnej walce, a także na elementy akrobatyki. Nieodzowną częścią Capoeira są elementy muzyki, śpiewu i gry na instrumentach, które nadają tempo grze.

capoeira_chopiec_i_dziewczynka