» Wydarzenia » 29.04.2022 Spotkanie w ramach projektu edukacyjnego „Mikołaj Kopernik Ekonomista” Sówki,Tygryski,Kubusie.

4 maja 2022

W piątek nasze przedszkole odwiedzili przedstawiciele Technikum nr 1 im. Mikołaja Kopernika Ekonomisty w Zespole Szkół Ekonomicznych w Grudziądzu w ramach projektu edukacyjnego pt. „Mikołaj Kopernik Ekonomista”. Projekt związany jest z przypadającą na rok 2022 – 500 rocznicą wygłoszenia przez Mikołaja Kopernika na Sejmiku Prus Królewskich w Grudziądzu traktatu „O szacunku monety”. Prowadząca zajęcia opowiadała przedszkolakom o słynnym Polaku – Mikołaju Koperniku. Dzieci poznały kilka ciekawostek na temat życia i odkryć astronoma oraz tego co łączy jego postać z Grudziądzem. Odpowiadały na zadane pytania w formie quizu. Ponadto dowiedziały się czym są pieniądze oraz poznały ich wartość oraz próbowały wymienić i ułożyć wszystkie planety w odpowiedniej kolejności. Dzieci aktywnie uczestniczyły z zajęciach i słuchały z zaciekawieniem. Na zakończenie otrzymały pamiątkowe dyplomy i czekoladowe monety.