» Wydarzenia » 30.11.2022 Kubusie – zabawy Andrzejkowe.

30.11.2022 Kubusie – zabawy Andrzejkowe.

2 grudnia 2022

30.11.2022 Kubusie – zabawy Andrzejkowe.

„Hokus-pokus, czary-mary, niech się spełnią andrzejkowe czary”- pod takim hasłem 30 listopada w dzień Andrzejek dzieci z grupy Kubusiów świętowały magiczny dzień wróżb andrzejkowych. Dzieci poznały historię tego święta oraz tradycyjne wróżby znane w naszym kraju od bardzo dawna. Tego dnia przedszkolaki miały okazję przenieść się w magiczny świat wróżb i czarów. Dzieci, jak wielu innych w dzień Andrzejek, postanowiły zajrzeć w przyszłość i sprawdzić co je czeka. Pobudziły także swoją kreatywność próbując rozwikłać co przedstawiały rozlane przez nich figurki woskowe. Dzień ten dostarczył przedszkolakom wielu przeżyć i emocji, a przede wszystkim stał się okazją do rozbudzenia dziecięcej ciekawości oraz chęci poznawania naszych ludowych tradycji.