02.10.2019 Zabawy sensoryczne w Króliczkach – , wykonanie z dziećmi domowym sposobem „Piasku kinetycznego” – ćwiczenie mięśni dłoni poprzez ugniatanie piasku oraz rozwijanie koordynacji ręka-oko.

03.10.2019 Wykonanie sałatki jarzynowej – Jesień to tematyka związana m.in. z poznawaniem owoców i warzyw. W tym dniu dzieci z grupy Maleństw w ramach zajęć z Kuchcikowa wykonają sałatkę jarzynową dzięki której bliżej będą mogły poznać warzywa, które dostarczają nam dużo witamin.

04.10.2019 Owocowe szaszłyki Sówek – W tym dniu Sówki w ramach zajęć z Kuchcikowa skomponują, wykonają i skonsumują owocowe, pełne witamin szaszłyki. Celem wydarzenia jest pobudzenie dziecięcej wyobraźni i inwencji twórczej, promowanie zdrowego stylu odżywiania się oraz uświadomienie dzieciom znaczenia wartości odżywczych ukrytych w owocach.

07.10.2019 Wycieczka Maleństw do pobliskiego parku – w tym dniu dzieci z najmłodszej grupy wybiorą się do pobliskiego parku gdzie poznawać będą różne gatunki drzew i krzewów;

08.10.2019 Wykonanie kompotu owocowego przez dzieci z Króliczków – w tym dniu w ramach Kuchcikowa dzieci z grupy Króliczków wykonają kompot z owoców rosnących jesienią w sadzie, degustacja kompotu, zachęcanie dzieci do picia kompotów-uczenie dzieci współpracy w grupie

08.10.2019 Liście z masy porcelanowej. W drugim tygodniu października Maleństwa zapoznają się z nową techniką- masa porcelanowa, z której wykonają liście a po wyschnięciu pomalują farbami. Zabawa z masą dostarczy nowych doznań sensorycznych, pobudzi ciekawość oraz wyobraźnię.

08.10.2019 Wyjście Kubusiów i Tygrysków na Teatr Muzyczny „Brzechwa w piosenkach” – w tym dniu dwie najstarsze grupy wychodzą na spektakl, gdzie zostanie zaprezentowana twórczość Jana Brzechwy do muzyki;

11.10.2019 Edukacyjne warsztaty z zakresu profilaktyki i higieny jamy ustnej organizowane przez COSMO DENTAL CLINIC dla grupy Kubusiów i Tygrysków;

11.10.2019 Wizyta Sówek w bibliotece – w ramach comiesięcznego cyklu urozmaicania Kącika Czytelniczego, Sówki odwiedzą pobliska bibliotekę. Będzie to okazja do zwrócenia wypożyczonych książek oraz możliwość wybrania przez dzieci interesujących je pozycji czytelniczych.

14.10.2019 Dzień Edukacji Narodowej – w tym dniu odbędzie się uroczysty apel z okazji Dnia Nauczyciela, który zostanie przygotowany przez dwie najstarsze grupy – Tygryski i Kubusie;

15.10.2019 Światowy Dzień Mycia Rąk w Króliczkach – Z okazji światowego Dnia Mycia Rąk przeprowadzenie zajęć praktycznych dotyczących prawidłowego mycia rąk, zapoznanie dzieci z techniką prawidłowego mycia rąk. Uświadamianie dzieci z płynących zagrożeń dotyczących nieprawidłowego dbania o higienę.

18.10.2019 Edukacyjne warsztaty z zakresu profilaktyki i higieny jamy ustnej organizowane przez COSMO DENTAL CLINIC dla grupy Króliczków i Sówek;

18.10.2019 Kolorowe bułeczki Sówek – nie do zjedzenia ale z pewnością nietuzinkowa niespodzianka do podarowania bliskiej osobie. W tym dniu Sówki w ramach tygodniowego bloku tematycznego „Co z czego powstaje?” będą miały okazje wypiec swoje pierwsze bułeczki z masy solnej. Na krótką chwile dzieci zamienia się w małych piekarzy, których zadaniem będzie uformowanie, udekorowanie gotowej masy oraz pomalowanie gotowych wytworów swojej pracy.

18.10.2019 Dzień poczty polskiej – Maleństwa będą obchodzić Dzień Poczty Polskiej i listonosza. Dzieci pogłębią informację na temat zawodu listonosza, dowiedzą się jak trudna i odpowiedzialna jest to praca. Tego dnia dzieci samodzielnie będą mogły stworzyć kartkę na którą przykleją znaczek i wrzucą ją do przedszkolnej skrzyneczki.

21.10.2019Maleństwa eksperymentują – Zabawa badawcza „Obrazy na mleku”. W tym dniu dzieci z grupy Maleństw będą eksperymentowały z mlekiem. Doświadczenie to jest bardzo proste, potrzebujemy tylko mleko, płyn do naczyń, patyczki higieniczne, naczynie oraz barwniki spożywcze i magia gotowa!

22.10.2019 „Karmnika dla ptaków” wykonany przez Króliczki – przygotowanie z dziećmi karmnika dla ptaków, umieszczenie go za oknem sali przedszkolnej, dokarmianie ptaków przez okres jesienno – zimowy.

25.10.2019 Światowy dzień makaronu – Z okazji Dnia Makaronu grupa Maleństw będzie miała przyjemność bawić się kolorowym – bardziej atrakcyjnym dla dziecka makaronem. Maleństwa w tym dniu poćwiczą motorykę małą przekładając kolorowy makaron z miski do miski, a także pobudzą wyobraźnię oraz kreatywność podczas zabawy w kuchnię i gotowanie kolorowego spaghetti.

25.10.2019 Wycieczka Tygrysków do Centrum Edukacji Ekologicznej w Zakurzewie – w tym dniu Tygryski będą doskonaliły swoją wiedzę na temat segregowania odpadów, odwiedza sąsiadujące w pobliżu wysypisko śmieci.

28.10.2019 Króliczki pieką chleb – przygotowanie i omówienie z dziećmi wszystkich produktów potrzebnych do przygotowania ciasta na chleb, wspólne wygniatanie ciasta i formowanie chleba. Czerpanie przyjemności z własnoręcznie przygotowanego wypieku;

31.10.2019 Bal Hallowenowy – jak co roku w tym dniu odbędzie się w naszej placówce bal z okazji Halloween. Bal odbędzie się w godzinach popołudniowych od 17:00 – 19:00 we Flinston City.

Poprzedni wpis
Następny wpis
Kopiowanie zabronione.
Komunikaty dla rodziców Październik – na jesieni świat się mieni