4.11 – Kubusie budują makietę miasta – w tym dniu Kubusie stworzą makietę miasta wykorzystując do tego materiały z recyklingu. Powstałą makietę będą wykorzystywały do zabawy podczas pobytu w przedszkolu.

05.11 – Dzień postaci z bajek w Króliczkach – w tym dniu dzieci z Króliczków będą mogły przynieść zabawki związane ze swoją ulubioną bajką. Następnie obejrzą bajkę pt.” Bolek i Lolek” i zostaną zapoznane z kultowymi bohaterami bajek z dzieciństwa ich rodziców;

5.11  – Bajkowy bal u Sówek –  Towarzyszą dzieciom od najmłodszych lat, rozweselają, bawią, kształcą odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, wzbogacają słownictwo…Mowa o bajkach i ich bohaterach – idolach dzieci i nie tylko. 5 listopada Sówki obchodzić będą Dzień Postaci z Bajek. Będzie to okazja do zaprezentowania się przez dzieci w stroju ulubionego bajkowego bohatera a także do wzięcia udziału w zabawach wymagających wykazania się znajomością bajek, tych znanych i mniej znanych. Sówki rozwiązywać będą zagadki, rozpoznawać bajkę po krótkim cytacie, a także dopasowywać rekwizyt bohatera do bajki, w której on występuje. Nie zabraknie również akcentów tanecznych przy najbardziej znanych bajkowych utworach, pamiątkowych dyplomów oraz słodkiego poczęstunku:)

6.11  – Dzień Postaci z Bajek u Tygrysków – w tym dniu w grupie odbędzie się bal;

6.11 – Pomarańczowa Ciecz Neenewtonowska w Maleństwach – Na początku listopada grupa Maleństw weźmie udział w tworzeniu cieczy nienewtonowskiej. Masa, będąca mieszaniną wody i mąki ziemniaczanej, która pod wpływem nacisku, bądź jego braku będzie zmieniać stan skupienia- raz na twardą, raz na bardzo rzadką przelewając się przez palce. Każdy przedszkolak będzie miał okazję poznać tego typu masę i przekonać się, że jest to świetne doświadczenie i ćwiczenie manualne, wpływające na integrację sensoryczną.

12.11 –  Apel z okazji Dnia Niepodległości  – w tym dniu odbędzie się uroczysty apel, który zostanie przygotowany przez najstarszą grupę przedszkolną Kubusie;

14.11 – Maleństwa i Kostka XXL – W  grupie Maleństw po raz pierwszy pojawi się edukacyjna kostka xxl. Zabawa z kostką ma na celu rozwijanie naturalnych zdolności matematycznych. W tym dniu dzieci będą liczyć ilość oczek na kostce, po czym ustawią przed sobą tę samą ilość drewnianych klocków tworząc wieżę.

15.11 – Dzień Czarnego Kota W Piątek Maleństwa będą obchodzić Dzień Czarnego Kota. A jak wiadomo ulubioną zabawą kotów jest polowanie, dlatego w tym dniu  dzieci będą miały za zadanie zamienić się w kotka, który zapoluje na myszkę. Dzieci będą musiały jak najszybszej zwinąć włóczkę na główkę kota z tektury, by w jak najkrótszym czasie „upolować” swoją myszkę.

15.11 – Jesienne inspiracje Sówek w bibliotece – 15 listopada, w piątek Sówki wybiorą się z wizytą do pobliskiej biblioteki. Tym razem wezmą udział w zajęciach plastycznych przygotowanych przez panią bibliotekarkę. Będą miały możliwość puścić wodze fantazji, pobudzić wyobraźnię i wykazać się swoją inwencją twórczą. Warsztaty tego typu mają również na celu ćwiczenie małej motoryki oraz doskonalenie sprawności manualnej, ale przede wszystkim motywowanie i propagowanie kreatywnego spędzania wolnego czasu. Ponadto Sówki po raz kolejny wybiorą książki, których treść krok po kroku poznawać będą w przedszkolu.

19.11 – „Wiem jak to działa” Króliczki zostaną zapoznane ze sposobem działania wybranych urządzeń elektrycznych. Wyjaśniony zostanie sposób ich działania na podstawie doświadczeń przeprowadzanych przez dzieci;

19.11 – Kubusie robią sałatkę warzywna – w tym dniu dzieci z najstarszej grupy przygotują zdrową, warzywną sałatkę;

22.11 – Teatrzyk cieni – idziemy z latarkami do lasu – tego dnia  grupa Maleństw ‘wirtualnie’ pójdzie na spacer do lasu. Dzieci będą leżeć na podłodze pod dużym materiałem, gdzie będą samodzielnie oświetlać latarkami materiał, na którym widać sylwetki leśnych zwierząt. Celem zabawy jest głownie odgadnięcie nazw leśnych zwierząt.  Tajemnicza zabawa w teatr cieni przyniesie na pewno wiele radości.

22.11  – Wycieczka Kubusiów na siłownię – GEOTERMIA GRUDZIĄDZ – Kubusie wybiorą się na siłownię, poznają dostępne tam sprzęty do ćwiczeń. Odbędą również trening pod okiem trenera.

25.11 – Światowy Dzień Pluszowego Misia – jak co roku nasze przedszkolaki będą obchodzić w tym dniu urodziny Pluszowego Misia. Zaplanowaliśmy na ten dzień wiele atrakcji: będzie miniowy tort, misiowa kawiarenka z małym co nie co oraz mnóstwo dobrej zabawy i uśmiechu;

27.11 – Zabawy sensoryczne w Króliczkach – dzieci tego dnia wykonają samodzielnie tzw. Misia gniotka. Zostanie on zrobiony przy pomocy balona i mączki ziemniaczanej.

27.11 – Wizyta Sówek w Centrum Edukacji Ekologicznej.Cztery pory roku – wiosna, lato, jesień, zima. Która z nich jest najcieplejsza? Kiedy ptaki przylatują z ciepłych krajów? Co dzieje się w przyrodzie jesienią? Jakie są symbole zimy? Na te i na wiele innych pytań Sówki poznają odpowiedź 27 listopada. W tym dniu bowiem dzieci udadzą się z wizytą do Centrum Edukacji Ekologicznej na warsztaty edukacyjne pt. „Cztery pory roku w przyrodzie”. Sówki zapoznają się z charakterystycznymi procesami zachodzącymi w przyrodzie w poszczególnych porach roku.

28.11 – Kubusie w Centrum Edukacji Ekologicznej – temat spotkania : Cztery pory roku w przyrodzie.

29.11 – Wróżby andrzejkowe w Maleństwach –  Żeby tradycji stało się zadość na koniec listopada  sala przedszkolna grupy Maleństw zamieni się w Andrzejkową komnatę, gdzie odbędą się wróżby, magia  i czary. Z przymrużeniem oka będziemy patrzeć jaka czeka przyszłość naszych małych pociech.

 

Poprzedni wpis
Następny wpis
Kopiowanie zabronione.
Komunikaty dla rodziców Kalendarz wydarzeń w listopadzie :)