2 grudnia 2019r. – Wykonanie grupowej pracy „Ryby w akwarium” – stworzenie akwarium
z dużego pudełka kartonowego, rozwijanie u dzieci kreatywności oraz współpracy grupie.

2 grudnia 2019r. – Kalendarz adwentowy w Tygryskach – w tym dniu dzieci z grupy Tygrysków wykonają samodzielnie kalendarz adwentowy;

2 – 13 grudzień 2019 – Kiermasz zimowo – bożonarodzeniowy – w tych dniach odbędzie się kiermasz bożonarodzeniowy, gdzie będą wystawione ozdoby świąteczne, które zostały wykonane przez dzieci wraz z rodzicami oraz pracowników placówki. Dochód z kiermaszu przekazany zostanie na upominki i nagrody w następnych konkursach jakie będą miały miejsce w naszym przedszkolu.

3 – 4 grudnia 2019r. – Zajęcia otwarte z języka angielskiego – w tych dniach zapraszamy Państwa na zajęcia z języka angielskiego. Zajęcia odbędą się według harmonogramu:
3.12.19r. (wtorek):
Maleństwa 10:15 – 10:45
Sówki 11:00-11:40
4.12.19 (środa) :
Króliczki 10:15- 10:45
Tygryski 11:00-11:40
Kubusie 11:50-12:30

6 grudnia 2019r. – Mikołajkowy koncert – w tym dniu odbędzie się w przedszkolu koncert. Swoją obecnością koncert zaszczyci Św. Mikołaj. Każda z grup zaśpiewa Mikołajowi przygotowana przez siebie kolędę lub pastorałkę.

6 grudzień 2019r. – Czytanie na dywanie u Maleństw – lata przedszkolne to dla każdego dziecka czas intensywnego poznawanie świata, gromadzenia wiedzy oraz rozwijania wielu umiejętności. Dlatego już na poczatku miesiąca w grupie Maleństw pojawi się specjalny gość, który przeczyta dzieciom książkę wprowadzająca w magię świąt.

9 grudzień 2019r. – „Zimowe zabawy badawcze” –samodzielne wykonanie przez dzieci sztucznego śniegu z produktów spożywczych, wykonywanie doświadczeń z wodą i lodem.

9 grudnia 2019r. – Kubusie wykonują ozdoby – wykonanie ozdób świątecznych, świeczników z masy solnej.

9 grudzień 2019r. – Skarpetkowa zabawa w Maleństwach – W drugim tygodniu grudnia Maleństwa przyniosą ze sobą swoja parę skarpetek. Nauczyciel schowa jedną ze skarpetek w różne szufladki. Zadaniem dzieci będzie odnalezienie drugiej skarpetki. Dodatkowo dzieci w tym dniu będą uczestniczyły w zabawie pt. „Memory” gdzie ważna będzie spostrzegawczość, pamięć oraz koncentracja.

10 grudnia 2019r. – Fotograf w przedszkolu – w tym dniu dzieci z naszego przedszkola będą miały robioną świąteczna sesje. Prosimy o przyprowadzenie dzieci do godz. 9:00 rano oraz odświętny strój.

12 grudzien 2019r. – Zabawa „Bębniący deszcz” w Maleństwach – Przy utworze pt. „A ja deszczu się nie boję” dzieci z grupy Maleństw będą wystukiwać kredkami rytm, uderzając o parasol. Celem zabawy jest utrwalenie piosenki, rozwijanie słuchu muzycznego, koncentracji wzrokowo – ruchowej oraz rozwijanie motoryki małej.

13 grudnia 2019 r. – Świąteczne inspiracje Sówek w bibliotece- Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej…W trakcie tego radosnego oczekiwania warto się na chwilę zatrzymać i pomyśleć nad choinkowymi ozdobami. A kiedy jest się najlepiej skupić? W ciszy…A gdzie tę ciszę można odnaleźć?…Jednym z takich miejsc jest z pewnością biblioteka. Właśnie do niej udadzą się Sówki w piątek, 13 grudnia. Co tym razem przygotuje dla nich pani bibliotekarka? Jakie niespodzianki czekać będą na nasze Sówki? I które książki wzbudzą tym razem zainteresowanie naszych przedszkolaków? Na te i inne pytania Sówki poznają odpowiedź już wkrótce.

16 grudnia 2019r. – Kubusie w bibliotece – w tym dniu Kubusie wybiorą się na głośne czytanie opowiadań związanych ze świętami Bożego Narodzenia.

16 grudnia 2019 r. – Sówki i masa porcelanowa- Przepis na oryginalne, kreatywne i nietuzinkowe świąteczne dekoracje? Klej wikol, mąka ziemniaczana, sok z cytryny, oliwka – składniki na masę porcelanową. Poza tym odrobina wyobraźni, szczypta zaangażowania i masa radości do zaskakującego efektu końcowego w postaci własnoręcznie wykonanych ozdób. W poniedziałek, 16 grudnia Sówki zmierzą się z materiałem jakim jest masa porcelanowa. Wykorzystując foremki różnego kształtu dzieci wykonają świąteczne dekoracje, które po wyschnięciu staną się ozdobą choinki bądź wigilijnego stołu. Celem tego wydarzenia jest rozwijanie dziecięcej kreatywności, wzbudzanie zainteresowania różnymi technikami plastycznymi, doskonalenie sprawności manualnej, a także kształtowanie percepcji czuciowej.

17 grudzień 2019r. – Tygryski pieką pierniczki – w tym dniu Tygryski będą ozdabiały pierniczki , które wcześniej zostały prze nie upieczone.

17 grudzień 2019r. – Zabawy sensoryczne „Szukamy prezentów” w Króliczkach- dziecko szuka ukrytych przedmiotów w pojemnikach wypełnionych różnymi substancjami o różnych konsystencjach np. zabarwiona na niebiesko woda, groch, cukier, ryż, zabawkowa galareta.

20 grudzień 2019r. – Jasełka i wizyta w przedszkolu św Mikołaja – tego dnia najstarsza grupa wystawi dla całego przedszkola Jasełka. Dzieci zasiądą również do wspólnej Wigilii oraz podziela się opłatkiem.

Poprzedni wpis
Następny wpis
Kopiowanie zabronione.
Komunikaty dla rodziców Przedszkolaki w grudniu…