4.12 Dzień Górnika

„Jestem sobie górniczek. Kopię w kopalni chodniczek. Kopię węgiel ładniutki, jestem cały czarniutki. Na głowie mam czapeczkę, a w ręku trzymam lampeczkę. Kopię węgiel stuk, stuk, stuk. Każdy mówi, żem ja zuch.” W tym dniu będziemy tworzyć rysunki przy pomocy węgla.

6.12 Mikołajki

6 grudnia grzeczne dzieci odwiedza Mikołaj. W naszej grupie również pojawi się ten wyjątkowy gość. Chcąc podziękować za odwiedziny powiemy mu wierszyk. W naszej sali pojawi się duży prezent.

9.12 Masa solna

Zabawa masa solna jest bardzo ważna dla rozwoju wyobraźni oraz sprawności dłoni. Do zabawy wykorzystamy różnokształtne foremki.

12.12 Dzień guzika

W tym dniu Brzdące będą tworzyć bałwany. Zamiast śniegu wykonają je ze skarpet i guzików.

13.12 Dzień małpy

Dzień Małpy jest dniem, kiedy możemy się czegoś nauczyć od tych uroczych i bardzo inteligentnych naczelnych lub można użyć tego dnia, aby zachowywać się jak małpy.

17.12 Tradycyjne potrawy wigilijne

Na wigilijnych stołach goszczą pyszne potrawy. Brzdące wykonają tradycyjne pierogi. Najpierw przygotują ciasto, które rozwałkują i wypełnią pysznym farszem. Po ugotowaniu nastąpi degustacja naszej potrawy.

19.12 Wigilia

W tym dniu wszyscy zasiądziemy przy jednym stole, by zjeść wigilijny posiłek.

20.12 Dzień ryby

Karp to grudniowy król ryb. Tego dnia będziemy obchodzić święto ryb. W związku z tym przypłyną do nas kolorowe rybki, które pomogą nam utrwalić kolory.

Komunikaty dla rodziców Przedszkolaki w Grudniu