» Teatrzyki

TEATRZYKI

Tradycją „Dobrego Przedszkola” w Grudziądzu są  występy teatrzyków dla dzieci. Umiejętności bycia widzem i aktorem dziecko nabywa poprzez szereg oddziaływań, między innymi oglądając różne teatrzyki przyjeżdżające do przedszkola.
Podczas  roku szkolnego dzieci z naszego przedszkola mają możliwość uczestniczenia w różnego rodzaju przedstawieniach teatralnych. Uczestnicząc w występach jako widz dziecko może  reagować na to co dzieje się na scenie, uczy się kulturalnego zachowania podczas występów, przeżywa losy bohaterów, dokonuje oceny ich postępowania, odróżnia dobro od zła. Dziecko obcuje z językiem literackim, dostrzega piękno mowy ojczystej, co sprzyja rozwojowi mowy. Uczestniczenie w przedstawieniach daje także możliwość  podpatrywania pracy aktorów, poszerzenia wiadomości o teatrze, zapoznania z pojęciami związanymi z teatrem.

pacynki_kolorowe