W poniedziałek, 13 maja, Króliczki udały się z wizytą do pobliskiej biblioteki. Po ekscytującej przejażdżce tramwajem dzieci z dużym zaciekawieniem wysłuchały Pani z biblioteki. Dowiedziały się między innymi, jak można zyskać kartę czytelnika; na czym polega praca bibliotekarza a także, jak ważne jest rozwijanie zainteresowań czytelniczych i szanowanie książek. Króliczki z uwagą śledziły również losy Krecika z opowiadania czytanego przez Panią oraz miały okazję obejrzeć kilka książek ze zbiorów biblioteki. Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały ilustracje w nich zawarte, niektóre z nich podjęły próbę ich opisu. Większość Króliczków zapowiedziała, że w najbliższym czasie ponownie odwiedzi bibliotekę, ale tym razem z rodzicami 🙂

Poprzedni wpis
Następny wpis
Kopiowanie zabronione.
Wydarzenia Podróże małe i duże Wizyta Króliczków w bibliotece