Dzień magii, dzień wróżb – buty, wosk, klucz… W piątek 29 listopada w grupie Sówek odbyły się Andrzejki. Dzieci miały okazję zapoznać się z najbardziej charakterystycznymi zabawami i tradycjami związanymi z tym nietypowym dniem. Największym zainteresowaniem cieszyło się oczywiście lanie wosku przez klucz. Dzieci były podekscytowane pojawiającymi się na wodzie kształtami, z których później starały się wyczytać swoją przyszłość. Sówki poznały dzisiaj również swój przyszły zawód oraz wzięły udział w wyścigu butów, który wywróżył wygranej osobie szybki powrót do domu. Sówki spróbowały również swoich sił w przedmuchiwaniu piórka oraz wykazały się dużą spostrzegawczością i pamięcią w trakcie zabawy „U szewca”. Mimo, że wszystkie wróżby należy traktować z przymrużeniem oka, pamiętajmy, że liczy się dobra zabawa. Zobaczyć uśmiech na twarzy dziecka – bezcenne. Wszystkim Andrzejom, małym i dużym składamy oczywiście serdeczne, imieninowe życzenia:)

 

Poprzedni wpis
Następny wpis
Kopiowanie zabronione.
Wydarzenia Andrzejki u Sówek