Andrzejki to ludowa tradycja wróżb, pielęgnowana od najdawniejszych czasów i przekazywana z pokolenia na pokolenie. My również spróbowaliśmy wrócić do tych tradycji. W piątek w przedszkolu odbyły się Andrzejkowe wróżby. Dzieci za pomocą pan lały wosk, że swoich odlewów przy pomocy światła odczytywaliśmy przyszłość. Następnie przekłuwały papierowe serce, na którym na odwrocie były napisane imiona dzieci. Losowały swoje przyszłe zawody które będą wykonywały w przyszłości. Jednak najwięcej emocji towarzyszyło dzieciom podczas wróżby z butami. Ustawiały je jeden za drugim. Czyj but pierwszy przekroczy próg sali, ten pierwszy pojedzie w daleką podróż. Poprzez taką formę zabawy dzieci mogły wspólnie przeżywać różnorodne stany emocjonalne i rozwijać wyobraźnię. Zapewniamy że dzieci bawiły się świetnie.

 

Poprzedni wpis
Następny wpis
Kopiowanie zabronione.
Wydarzenia Andrzejkowe wróżby Króliczków