» Wydarzenia » 17-18. 04. 2023 r. – Dzień Ziemi w Króliczkach.

17-18. 04. 2023 r. – Dzień Ziemi w Króliczkach.

19 kwietnia 2023

17-18. 04. 2023 r. – Dzień Ziemi w Króliczkach.

„Przyjaciółmi przyrody chcemy być i w zgodzie z naturą będziemy żyć. Leśnymi duszkami się nazywamy i dlatego radośnie przyrzekamy: CHRONIĆ PRZYRODĘ, OSZCZĘDZAĆ WODĘ DOKARMIAĆ PTAKI, DBAĆ O ZWIERZAKI, KWIATY HODOWAĆ, DRZEWA SZANOWAĆ, ZIEMIĘ RATOWAĆ, NIGDY NIE ŚMIECIĆ, I UCZYĆ TEGO WSZYSTKIE DZIECI!”   Przedszkolaki jako leśne duszki bardzo chętnie pomagały Pani Ziemi sprzątać las. Dowiedziały się, jak należy dbać o przyrodę i czego unikać, aby jej nie szkodzić. Zagrały dla niej koncert na instrumentach z recyklingu, przygotowanych ze butelek, rurek po papierze i kubeczków po jogurtach. Kolorowały również plakaty przedstawiające naszą planetę. Od najmłodszych lat powinniśmy zachęcać dzieci do dbania o nasz jeden wspólny dom.