» Oferta » Terapia ręki

Rozwój w dobrych rękach – Terapia Ręki

W Dobrym Przedszkolu w Grudziądzu troszczymy się o pełny rozwój dzieci z orzeczeniami i opiniami WWR, oferując im wysokiej jakości zajęcia z tzw. Terapii Ręki. Naszym głównym celem jest nie tylko usprawnianie umiejętności z zakresu małej motoryki, ale także stymulowanie zmysłów poprzez doświadczenia sensoryczne.

Dlaczego terapia ręki może być ważna?

Rozwój poprzez zabawę i ćwiczenia

Podczas naszych zajęć dzieci nie tylko wykonują różnorodne ćwiczenia, ale także biorą udział w zabawach. Ich celem jest poprawie sprawności manipulacyjnych dłoni oraz doskonaleniu koordynacji obu rąk. Dzięki temu nasza terapia prowadzi do zwiększenia samodzielności w codziennych czynnościach.

Dedykowane zajęcia

Nasz zespół specjalistów nieustannie monitoruje postępy każdego dziecka, dostosowując terapię do jego indywidualnych potrzeb. Poprzez regularne zajęcia wspieramy rozwój umiejętności manualnych, co przekłada się na lepszą jakość życia Twojego dziecka.

Zaufana opieka i profesjonalna terapia

W Dobrym Przedszkolu w Grudziądzu zapewniamy nie tylko wysokiej jakości terapię prowadzoną przez doświadczonych specjalistów, ale także przyjazną i wspierającą atmosferę. Dzięki naszemu podejściu opartemu na zabawie i aktywności Twoje dziecko będzie miało szansę osiągnąć postępy w bezpiecznej i przyjaznej przestrzeni.

Co czeka na Waszych milusińskich?

Oto, czego dzieci uczą się na takich zajęciach:

• Poprawa koordynacji ręka-oko – dzieci uczą się precyzyjnych ruchów, które wymagają współpracy wzroku i ruchów dłoni, co jest kluczowe dla codziennych czynności, takich jak pisanie czy zawiązywanie sznurówek.
  • Wzmacnianie mięśni dłoni – przez zabawy i ćwiczenia, takie jak ugniatanie ciasta czy manipulowanie małymi przedmiotami, dzieci wzmacniają mięśnie dłoni, co jest ważne dla rozwoju precyzyjnych ruchów palców.
  • Rozwój umiejętności motorycznych – terapia ręki pomaga w rozwoju zarówno drobnych, jak i dużych umiejętności motorycznych, które są podstawą do nauki pisania, rysowania oraz wielu innych aktywności edukacyjnych i życiowych.

W naszych Dobrym Przedszkolu dajemy gwarancję wsparcia i opieki, które przyczynią się do pozytywnych zmian w życiu Twojego dziecka.