» Oferta » Sala Integracji Sensorycznej

Magiczna kraina wrażeń – Sala Integracji Sensorycznej

Witamy w naszej oazie eksploracji, gdzie każde dziecko staje się podróżnikiem w niezwykłym świecie zmysłowych doznań. Nasza sala integracji sensorycznej to miejsce, gdzie rozpoczyna się niezwykła podróż przez ocean różnorodnych doświadczeń, gdzie każdy zmysł pełni rolę latarni, prowadzącej do wyspy pełnej równowagi i rozwoju.

Dlaczego integracja jest ważna?

Sala integracji sensorycznej jest szczególnie ważna dla dzieci z zaburzeniami przetwarzania sensorycznego, ponieważ dostarcza im stymulacji, której potrzebują do lepszego przetwarzania bodźców sensorycznych. Jest to kluczowe dla ich ogólnego rozwoju i adaptacji do otoczenia.

Sala integracji sensorycznej w naszym przedszkolu to miejsce, które wspiera rozwój dzieci na wielu poziomach, od fizycznego po emocjonalny i społeczny.

Jak prezentuje się nasza sala integracji?

Strefa zmysłowego świata

Nasza sala została starannie zaprojektowana, aby stymulować i rozwijać zmysły Waszych dzieci. Tutaj, w bezpiecznym i kreatywnym otoczeniu, maluchy mogą doskonalić swoją równowagę, koordynację i dotyk, jak małe łódki na burzliwych falach przygód.

Przewodnik po zmysłach

Pod czujnym okiem naszego doświadczonego terapeuty integracji sensorycznej, Wasze dzieci będą mogły bezpiecznie odkrywać tajemnice zmysłowego oceanu doświadczeń. Nasz terapeuta to jak wytrawny kapitan, który zna każdy zakręt i prąd, wspomagając dzieci w

Narzędzia młodego odkrywcy

W naszej sali znajdują się nie tylko sprzęty, ale przede wszystkim narzędzia odkrywania, które wspierają dzieci w poszukiwaniu równowagi i koordynacji. Nasza sala to jak podwodny statek, który zabiera dzieci w głąb oceanu pełnego wrażeń.

Jak rozwijamy zmysły dzieci?

Ćwiczenia – Szlaki rozwoju

Każde ćwiczenie stanowi mapę rozwoju, prowadzącą do lepszej organizacji zmysłowych doświadczeń. W naszej sali, pod opieką terapeuty, dzieci uczą się wykorzystywać swoje sensoryczne zdolności do eksploracji świata.

Zabawy – Klucze do świata wyobraźni

Zabawy i aktywności w naszej sali są jak klucze otwierające skarbiec pełen nowych doświadczeń. To tutaj dzieci mogą wznieść się na wyżyny wyobraźni i radości, jak kolorowe latawce unoszące się na wietrze.

Pomoc dla dzieci z niepełnosprawnościami

Ideą naszego przedszkola jest włączenie dzieci niepełnosprawnych do grupy pełnosprawnych rówieśników, gdzie wszystkie dzieci mają takie same prawa i obowiązki. Organizujemy wychowanie i nauczanie w taki sposób, aby włączyć i wydobyć z dziecka niepełnosprawnego to, co w nim najlepsze, obejmując opieką dzieci z różnymi potrzebami rozwojowymi:

• dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim,
  • dzieci z wadami słuchu,
  • dzieci z wadami genetycznymi (np. z zespołem Downa),
  • dzieci z autyzmem i zespołem Aspergera,
  • dzieci z afazją,
  • dzieci z zaburzeniami emocjonalnymi,
  • dzieci z niepełnosprawnością sprzężoną.

W procesie nauczania zapewniamy dzieciom o specjalnych potrzebach edukacyjnych, indywidualizację, tzn.: Opracowujemy dla każdego dziecka Indywidualny Program Edukacyjno-Terapeutyczny dostosowany do jego potrzeb i możliwości. Modyfikujemy i dostosowujemy programy nauczania do indywidualnych potrzeb, dynamiki rozwoju, możliwości i tempa pracy każdego dziecka. Stosujemy szereg aktywizujących, nowatorskich i sprawdzonych metod i form pracy, które umożliwią stymulację rozwoju, aktywność i samodzielność naszych wychowanków. Priorytetem jest ścisła współpraca z domem rodzinnym dziecka, która ma na celu udzielanie pomocy rodzicom w zakresie modelowania prawidłowych zachowań u dzieci oraz ujednolicanie wspólnych oddziaływań edukacyjno-wychowawczych w domu i w przedszkolu.

Co czeka na Wasze dzieci?

W naszym przedszkolu terapia SI to nie tylko zajęcia, to prawdziwa przygoda, która inspiruje i zmienia życie. Dzięki niej Wasze dzieci odkryją nowe możliwości swoich ciał i zdobędą umiejętności, które pozwolą im z ufnością eksplorować świat. Zapraszamy do miejsca, gdzie zmysły grają pierwsze skrzypce, a rozwój to symfonia, która rozbrzmiewa w każdym sercu. Czekają tu na Wasze maluchy ćwiczenia równowagi, koordynacji wzrokowo-ruchowej, orientacji przestrzennej oraz zajęcia wspomagające ogólną sprawność fizyczną.

Zapraszamy do nas gdzie każdy dzień to nowa przygoda w krainie zmysłów. Dołączcie do nas i dajcie Waszym dzieciom szansę na wzrost w świecie pełnym odkryć i radości!