» Oferta » Terapia Behawioralna

Terapia behawioralna w Dobrym Przedszkolu

Przedstawiamy naszą specjalistyczną ofertę zajęć terapii behawioralnej, dedykowaną dla dzieci z różnorodnymi potrzebami rozwojowymi. Zrozumienie siebie to dla niektórych szczyt nie do zdobycia. My mamy ścieżkę, która zaprowadzi Was tam, gdzie uda się to osiągnąć.

Indywidualne podejście do potrzeb dziecka

Każde dziecko jest wyjątkowe i zasługuje na indywidualne podejście. Nasz zespół wykwalifikowanych terapeutów dokłada wszelkich starań, aby dostosować metody pracy do osobistych potrzeb i możliwości każdego małego uczestnika. Wspólnie pracujemy nad rozwojem umiejętności społecznych, komunikacyjnych oraz radzenia sobie z emocjami.

Wspieranie rozwoju w bezpiecznym środowisku

Bezpieczeństwo i komfort Państwa dzieci są dla nas priorytetem. W Dobrym Przedszkolu stworzyliśmy przestrzeń, gdzie maluchy mogą czuć się bezpiecznie, eksplorując świat i ucząc się nowych umiejętności. Nasze sale terapeutyczne są wyposażone w specjalistyczne pomoce dydaktyczne, które wspomagają proces terapii.

Zajęcia grupowe i integracja społeczna

Oprócz sesji indywidualnych oferujemy również zajęcia grupowe, które promują integrację społeczną i współpracę. Dzieci mają okazję do nawiązywania przyjaźni, uczenia się od siebie nawzajem i rozwijania umiejętności pracy w grupie. Wszystko to w atmosferze akceptacji i wzajemnego szacunku.

Współpraca z rodzicami i wsparcie rodziny

Wierzymy, że sukces terapii zależy również od zaangażowania i współpracy z rodzicami. Dlatego regularnie organizujemy spotkania, podczas których dzielimy się postępami dzieci, omawiamy wyzwania i wspólnie planujemy dalsze działania. Rodzice otrzymują również wsparcie i wskazówki, jak kontynuować terapię w domowym środowisku.

Rozwój i edukacja przez zabawę

Nasze zajęcia terapeutyczne są przede wszystkim zabawą, która uczy i rozwija. Dzięki zastosowaniu gier, zabaw ruchowych i kreatywnych, dzieci poznają świat w sposób przyjemny i motywujący. Zabawa jest naturalną drogą do nauki, a my dbamy o to, aby każde zajęcia były pełne radości i pozytywnych doświadczeń.

Co czeka na Waszych milusińskich?

• Gry i zabawy ruchowe – zajęcia mogą obejmować gry, które uczą dzieci zdrowej rywalizacji i współpracy, takie jak zabawy w kręgu czy proste gry sportowe.
  • Wzmocnienie pozytywne – dzieci uczą się nowych umiejętności i zachowań poprzez system nagród i pochwał, co pomaga w kształtowaniu pożądanych postaw.
  • Umiejętności społeczne – przez role-play i interakcje z rówieśnikami, dzieci uczą się, jak prosić o pomoc, dzielić się z innymi i wyrażać swoje uczucia w odpowiedni sposób.