» Wydarzenia » 04.01.2022 Tygryski – Dzień Słomki

04.01.2022 Tygryski – Dzień Słomki

4 stycznia 2022

04.01.2022 Tygryski – Dzień Słomki

We wtorek dzieci z grupy Tygrysów obchodziły Dzień Słomki . Słomka która na co dzień służy nam do picia napojów, na dzisiejszych zajęciach posłużyła dzieciom do wielu ciekawych zabaw. Dzieci układały z rurek różne kształty, przedmioty według wzoru, nawlekały rurki na włóczkę. Poza tym wzięły udział w zawodach polegających na umieszczeniu piłeczki w bramce przeciwnika – właśnie przy pomocy słomki. Pokonywały tor przeszkód poprzez prowadzenie małej piłeczki po labiryncie przy pomocy powietrza wydmuchiwanego ze złomki. Nie zabrakło również zabaw plastycznych z wykorzystaniem słomek. Dzięki tej zabawie dzieci doskonaliły wiele umiejętności: motorykę małą, koordynację wzrokowo-ruchową, koncentrację oraz logiczne myślenie.