» Wydarzenia » 12.01.2023 Wyjście Kubusiów do Centrum Edukacji Ekologicznej.

12.01.2023 Wyjście Kubusiów do Centrum Edukacji Ekologicznej.

13 stycznia 2023

12.01.2023 Wyjście Kubusiów do Centrum Edukacji Ekologicznej.

12 stycznia grupa Kubusiów wybrała się na zajęcia edukacyjne pt. „Ciekawostki z życia sowy” które odbyły się w Centrum Edukacji Ekologicznej w Grudziądzu. Zajęcia składały się z dwóch części, w pierwszej części teoretycznej dzieci dowiedziały się wielu ciekawych informacji na temat sowy: jakie występują gatunki sów, kiedy polują, jak zbudowane są oczy sowy itp. Wszystkie te informacje bardzo zaciekawiły dzieci i z wielkim skupieniem i uwagą słuchały kolejnych informacji przedstawianych przez Panią Kamilę. Dzieci miały również możliwość zobaczenie z bliska bardzo realistycznych eksponatów przedstawiających różne gatunki sów. W kolejnej części zajęć warsztatowych dzieci wykonały własną sowę z papierowych pudełek, zadaniem dzieci było pomalowanie farbami sowy w taki sposób, aby była kolorystycznie zbliżona do poznanych na zajęciach drapieżników. Zajęcia wywarły na dzieciach bardzo pozytywne wrażenia, poznane informację na temat tych ciekawych drapieżników pozostaną na długo w pamięci dzieci.