» Wydarzenia » 13.01.2023 Kuchcikowo „Jemy zdrowo i kolorowo”-samodzielne przygotowanie kanapek-Maleństwa

16 stycznia 2023

Dzieci z grupy Maleństw podjęły wielkie wyzwanie – samodzielnie przygotowały dla siebie pyszne i zdrowe kanapki.Po starannym umyciu rąk i przygotowaniu stanowisk wszyscy zabrali się do pracy. Na stole zagościły świeże warzywa: sałata, rzodkiewki, papryka, pomidor, ogórek. Nie zabrakło wędliny, sera a także pieczywa. Z wielkim zaangażowaniem smarowały chleb masłem, układały produkty tworząc kolorowe kanapki.Można śmiało powiedzieć, że zadanie wykonały doskonale. Podczas robienia kanapek kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę. Okazało się, że dzieci jednak lubią warzywa, a najlepiej smakują im kanapki zrobione własnoręcznie, które wyglądały pięknie, kolorowo i zawierały mnóstwo witamin. Nawet największe niejadki zjadły kanapki z apetytem.