» Wydarzenia » 24.11.2023 Dzień Pluszowego Misia – Maleństwa, Króliczki, Tygryski, Kubusie.

24.11.2023 Dzień Pluszowego Misia – Maleństwa, Króliczki, Tygryski, Kubusie.

24 listopada 2023

24.11.2023 Dzień Pluszowego Misia – Maleństwa, Króliczki, Tygryski, Kubusie.

W dniu 24.11.2023 r nasze przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem – Misiem.  Naszą uroczystość zaczęliśmy od zaprezentowania przez wszystkie grupy piosenek o misiach, dzieci obejrzały film edukacyjny o tym jak powstały pierwsze pluszowe misie oraz uczestniczyły w zabawach tanecznych. Nie zabrakło również gościa specjalnego, Pana Jana Przanowskiego z Grudziądzkiego Klubu Motorowego,  który pojawił się na naszej uroczystości aby w ramach akcji „ Cała Polska Czyta Dzieciom” przeczytać bajkę o misiu Puchatku pt. „Cierpliwości Misiu”. Ten dzień był pełen  uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś wszystkim jest potrzebny Miś”.