» Wydarzenia » 01.02.2023 Kubusie – Lodowa kraina.

01.02.2023 Kubusie – Lodowa kraina.

1 lutego 2023

01.02.2023 Kubusie – Lodowa kraina.

Biegun Północny i Południowy to bardzo odległe i mroźne miejsca na Ziemi, które ostatnio odkrywały dzieci z grupy Kubusiów. Przedszkolaki najpierw zapoznały się z modelem kuli ziemskiej, aby sprawdzić położenie Arktyki i Antarktydy, oglądnęły film edukacyjny na temat zwierząt, które tam występują oraz dowiedziały się gdzie osiedlili się Inuici i jak wygląda ich codzienne życie w tak trudnych warunkach atmosferycznych. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały ,,Bajki o pingwinim jaju”, poznając obyczaje i życie tych sympatycznych ptaków , na zakończenie zajęć dzieci postanowiły wykonać w swojej sali przedszkolnej swoją własną lodową krainę na temat której mają już sporą wiedzę po dzisiejszych zajęciach.