» Wydarzenia » 05.04.2024 r. – Dzień Służby Zdrowia

05.04.2024 r. – Dzień Służby Zdrowia

5 kwietnia 2024

05.04.2024 r. – Dzień Służby Zdrowia

W piątek, 5 kwietnia obchodziliśmy w naszym przedszkolu „Dzień Służby Zdrowia”. Z tej okazji odwiedzili nas goście, którzy codziennie zajmują się udzielaniem pomocy i dbaniem o zdrowie innych ludzi. Pani Monika, która jest z zawodu pielęgniarką opowiedziała dzieciom na czym polega jej praca, prezentując jednocześnie najważniejsze narzędzia swojej pracy, takie jak: strzykawki, opatrunki, termometry, sprzęt do kroplówki. Pan Szymon, który jest zarówno policjantem, jak również ratownikiem medycznym, przekazał dzieciom najważniejsze informacje dotyczące udzielania pierwszej pomocy. Zaprezentował również wyposażenie wykorzystywane podczas swojej pracy. Wśród gości była również Pani Patrycja, która jest lekarzem internistą. Ona także przekazała bardzo ważne i ciekawe informacje dotyczące zawodu, który wykonuje. Nie zabrakło chętnych dzieci, których Pani Patrycja przepadała wykorzystując przyniesione atrybuty 🙂 A o zdrowiu naszej duszy i emocjach, które towarzyszą nam na co dzień opowiedziała Pani Alicja, z zawodu lekarz psychiatra. W trakcie tych zajęć dzieci nauczyły się jak dbać o zdrowie swoje i innych osób. Dowiedziały się co należy zrobić kiedy ktoś jest ranny oraz jak należy udzielić pomocy i wezwać służby ratownicze. Przybyłym gościom jeszcze raz bardzo serdecznie DZIĘKUJEMY :):)