» Wydarzenia » 10.02.2023 Kubusie – zajęcia w kuchcikowie „Dzień Pizzy”

10.02.2023 Kubusie – zajęcia w kuchcikowie „Dzień Pizzy”

10 lutego 2023

10.02.2023 Kubusie – zajęcia w kuchcikowie „Dzień Pizzy”

Dzień Pizzy przypada na 9 lutego i jest to dobry moment by wspólnie z przedszkolakami dowiedzieć się skąd ta pizza tak w ogóle pochodzi. Na zajęciach dzieci z grupy Kubusiów dowiedziały się różnych ciekawostek na temat pizzy, jakie składniki są potrzebne do jej zrobienia oraz jak nazywa się osoba która zawodowo zajmuje się robieniem pizzy. Po uzyskaniu najważniejszych informacji dotyczących pizzy dzieci udały się do przedszkolnej kuchni, aby tam wykonać własną pizzę. Kubusie łączyły ze sobą składniki i komponowały ulubione smaki, a kiedy gotowe pizze piekły się w piecu dzieci projektowały własną pizzę, tym razem w sposób plastyczny. Trzeba było wykazać się niemałym sprytem, aby zgromadzić na swoim przysmaku wiele dekoracji. Plastelina, kolorowy papier, czy kredki poszły w ruch i powstały pizze o jakich każdy smakosz może tylko pomarzyć. Po wykonaniu prac plastycznych przyszedł moment na najważniejszy punkt dnia, zjedzenie upieczonej pizzy, która bardzo szybko zniknęła z talerzy dzieci.