» Wydarzenia » 15.05.2023 Lekcja historii w pigulce z Bractwem Rycerskim Komutrii Radzyńskiej- Sówki

16 maja 2023

Dzisiaj grupę Sówek odwiedzili niezwykli Goście. Pan Mieczysław Łata oraz Pan Wiesław Podsiadły, członkowie Bractwa Rycerskiego Komturii Radzyńskiej zabrali nasze przedszkolaki w bardzo ciekawą historyczną podróż, podczas której opowiedzieli o dawnych czasach rycerskich oraz zademonstrowali broń rycerską tj. topory, miecze czy też kusze. Dzieci z ogromnym zaciekawieniem słuchały opowieści oraz oglądały akcesoria, a dzięki przebraniom mogły wcielić się w prawdziwych wojowników😊 Na koniec każdy mógł zostać pasowany na giermka- pomocnika rycerza oraz otrzymał pamiątkową monetę, na której widnieje Zamek Krzyżacki. Naszym Gościom jeszcze raz serdecznie dziękujemy.