» Wydarzenia » 26.10.2022 Kubusie – szyszkowe przysmaki dla ptaków.

26.10.2022 Kubusie – szyszkowe przysmaki dla ptaków.

26 października 2022

26.10.2022 Kubusie – szyszkowe przysmaki dla ptaków.

Przedszkolaki z grupy Kubusiów wiedzą, że zbliża się  trudny czas dla ptaków, ze względu na niską temperaturę i trudne warunki pogodowe. W związku z tym ptaki mogą mieć problemy ze znalezieniem odpowiedniej ilości pokarmu. Dlatego też nasze przedszkolaki dbają o to, żeby w karmnikach umieszczonych w ogrodzie przedszkolnym nie zabrakło pożywienia dla ptaków. Na dzisiejszych zajęciach dzieci dowiedziały się jakie ptaki odlatują do ciepłych krajów a jakie zostają z nami przez cały rok. I właśnie dla tych ptaków wykonaliśmy małe przysmaki wykonane z szyszek obtoczonych w słonince i ziarenkach, swoje szyszkowe przysmaki dzieci przywiesiły na pobliskich drzewach podczas spaceru. Dokarmianie ptaków, szczególnie w tak trudnych warunkach pogodowych, jest jedną z najbardziej rozpowszechnianych form ochrony ptaków. Dzieciom sprawia to ogromną radość, i satysfakcję z tego że mogą pomóc ptakom przetrwać ten trudny okres jesienno – zimowy.