» Wydarzenia » 14.12.2022 Stacja Kuchcikowo – „Świąteczne pierniczki” w grupie Tygryski :)

14.12.2022 Stacja Kuchcikowo – „Świąteczne pierniczki” w grupie Tygryski :)

14 grudnia 2022

14.12.2022 Stacja Kuchcikowo – „Świąteczne pierniczki” w grupie Tygryski :)

Świeta coraz bliżej więc najwyższa pora pomyśleć o tradycjach z nimi związanych. Jedną z nich z pewnością jest pieczenie i dekorowanie pierniczków… W piątek, 9 grudnia Tygryski udały się do Kuchcikowa, aby wspólnie z nauczycielem przygotować te słodkie i aromatyczne rarytasy 🙂 Po przypomnieniu zasad obowiązujących na zajęciach i w trakcie korzystania ze sprzętów, dzieci wzięły się żwawo do pracy 🙂 Podejmowały próby rozwałkowania aromatycznego ciasta, z którego potem wykrawały pierniczki przeróżnych kształtów: aniołki, choinki, serduszka itd. Po włożeniu ich do piekarnika już po chwili dało się odczuć ich zapach. A jakie będą odczucia smakowe? O tym Tygryski przekonają się już niedługo :):)