» Teatrzyki

Być albo nie być… – Przedszkolny teatrzyk

Tradycją „Dobrego Przedszkola” w Grudziądzu są  występy teatrzyków dla dzieci. Umiejętności bycia widzem i aktorem dziecko nabywa poprzez szereg oddziaływań, między innymi oglądając różne teatrzyki przyjeżdżające do przedszkola lub samemu uczestnicząc w organizowanych przedstawieniach.

Dlaczego teatrzyki są rozwijające?

Zajęcia teatralne są niezwykle rozwijające dla dzieci. Po pierwsze, pomagają w rozwoju emocjonalnym, umożliwiając dzieciom wyrażanie i zrozumienie emocji. Po drugie, wspierają rozwój społeczny poprzez naukę współpracy i komunikacji z innymi. Po trzecie, rozwijają kreatywność poprzez twórcze myślenie i wyobraźnię. Na koniec, wzmacniają umiejętności językowe poprzez praktykę mówienia i słuchania. Teatr to prawdziwa szkoła życia dla najmłodszych!

Jak uczymy dzieciaki?

Występy na żywo

Tradycją naszego przedszkola są występy teatrzyków dla dzieci. Przyjeżdżają do nas różne teatrzyki, które prezentują dzieciom bogaty świat sztuki. Dzieci mają okazję zobaczyć na własne oczy, jak wygląda prawdziwe przedstawienie teatralne!

Bycie widzem i aktorem

Podczas zajęć teatralnych, dzieci uczą się nie tylko bycia widzem, ale także aktorem. Uczestnicząc w występach, dziecko może reagować na to, co dzieje się na scenie, uczy się kulturalnego zachowania podczas występów, przeżywa losy bohaterów, dokonuje oceny ich postępowania, odróżnia dobro od zła.

Rozwój mowy i języka

Dzieci obcują z językiem literackim, dostrzegają piękno mowy ojczystej, co sprzyja rozwojowi mowy. To jest niezwykle ważne dla ich dalszego rozwoju językowego i komunikacyjnego.

Poznanie świata teatru

Uczestniczenie w przedstawieniach daje także możliwość podpatrywania pracy aktorów, poszerzenia wiadomości o teatrze, zapoznania z pojęciami związanymi z teatrem. To wszystko sprawia, że dzieci poznają świat teatru od podszewki!

Co czeka na Waszych milusińskich?

• Występy aktorów – profesjonalne teatrzyki organizowane specjalne dla dzieci.
  • Własne przedstawienia – podczas zajęć dzieci mają okazję użyć własnej wyobraźni, tworząc własne wyjątkowe przestawienia.
  • Piękne stroje – podczas przedstawień przedszkolaki mają możliwość przebierać się w różne stroje, odpowiadające ich postaciom co dodatkowo ubarwia ich występy.
  • Nauka przez zabawę – dzieci bawiąc się w teatrzyk uczą się współpracy w grupie, ładnej mowy oraz rozwijają własną pamięć.

To niepowtarzalna okazja dla Waszych dzieci, aby rozwijać swoje talenty, odkrywać nowe pasje i zdobywać niezapomniane doświadczenia. Dołączcie do naszej teatralnej rodziny!

Zapraszamy do “Dobrego Przedszkola”! Razem stworzymy niesamowite przedstawienia, pełne magii i fantazji. Do zobaczenia na scenie!

pacynki_kolorowe