» Zajęcia rytmiczno – muzyczne

Przygoda z muzyką - Zajęcia rytmiczno - muzyczne

Zapraszamy do świata muzyki i rytmu, czyli na zajęcia rytmiczno-umuzykalniające, stworzone z myślą o rozwoju naszych przedszkolaków. Zajęcia te są nie tylko źródłem radości i zabawy, ale również ważnym elementem edukacyjnym, który wspiera rozwój intelektualny, emocjonalny i społeczny dzieci.

Dlaczego rytmika i muzyka są ważne?

Zarówno muzyka jak i rytmika to nieodłączne elementy ludzkiego życia, które wpływają na nas już od najmłodszych lat. Według badań puszczanie dziecku muzyki jeszcze podczas pobytu w brzuchu mamy pozytywnie wpływa na jego rozwój. Jak więc muzyka oraz rytmika wpływają na dzieci w wieku przedszkolnym?

• Stymulują rozwój mózgu, poprawiając pamięć, koncentrację i zdolności językowe.
  • Rozwijają koordynację ruchową poprzez naukę kontroli ciała i rytmu.
  • Wzmacniają umiejętności społeczne, ucząc pracy w grupie i komunikacji niewerbalnej.
  • Budują poczucie własnej wartości i pewności siebie poprzez występy i aktywne uczestnictwo.

Jakie zabawy i zajęcia odbywają się podczas rytmiki i muzyki?

Nasze zajęcia to przede wszystkim świetna zabawa, która obejmuje:

• Zabawy ruchowe do muzyki, które pomagają dzieciom w wyrażaniu emocji.
  • Śpiew i nauka piosenek, które rozwijają zdolności wokalne i słuch muzyczny.
  • Gry na prostych instrumentach takich jak bębenki czy tamburyny, które wprowadzają dzieci w świat dźwięków i rytmów.
  • Zajęcia taneczne, gdzie dzieci uczą się prostych choreografii i kroków tanecznych.
  • Słuchanie muzyki różnych gatunków, co rozwija wrażliwość i zrozumienie dla różnorodności muzycznej.

Czego dzieci mogą się nauczyć podczas zajęć?

Przede wszystkim podczas zajęć muzycznych dzieci mają niepowtarzalną okazję do odkrywania podstawowych elementów muzyki. Przede wszystkim uczą się podstawowych pojęć muzycznych, takich jak rytm, melodia i harmonia.

Przedszkolne instrumentarium

Kolejnym ważnym aspektem tych zajęć jest nauka rozpoznawania różnych instrumentów muzycznych i ich charakterystycznych brzmień. Dzieci mają szansę słuchać różnorodnych dźwięków, które generują instrumenty, co pomaga im zrozumieć różnice między nimi i rozwijać swoją muzyczną wyobraźnię.

Z poczuciem rytmu

Poprzez różnorodne aktywności, takie jak klaskanie, stukanie w różne przedmioty czy nawet proste instrumenty perkusyjne, dzieci uczą się świadomego rytmicznego pulsowania, co stanowi podstawę dla ich dalszego rozwoju muzycznego.

Wyrażamy siebie

Podczas zajęć dzieci mają także możliwość wyrażenia siebie poprzez taniec i muzyczną improwizację, co pomaga im rozwijać kreatywność i pewność siebie.

Jak mała orkiestra

Poprzez współpracę z innymi dziećmi, uczą się słuchania, współdziałania i komunikowania się, co jest niezwykle ważne zarówno w świecie muzyki, jak i w życiu codziennym.

Co czeka Waszych milusińskich?

Na Waszych najmłodszych czeka u nas wspaniała atmosfera i zabawa pełna ruchu i pięknych dźwięków. Zapewniamy, że nasze zajęcia będą inspirującym doświadczeniem dla każdego dziecka, otwierającym drzwi do świata muzyki i radości płynącej z twórczego wyrażania siebie. Serdecznie zapraszamy Wasze dzieci do wzięcia udziału w tej muzycznej przygodzie!

nutki_na_pieciolinii